Neabejotinai verčiausi jūsų dėmesio greitų paskolų pasiūlymai šiai dienai:
Kai ant kūno atsiranda kietų odos spalvos „mygtukų“, dažniausiai tai būna karpos. Karpu salinimas turi būti atliekamas tik pas profesionalius gydytojus, klinikose, ir jokiu būdu negalima karpų šalinti namie patiems.
Senovės mitai veda į kitas ligas
Jeigu prisimenate senelių pasakojimus, o gal esate skaitę tautosakos, turbūt žinote, kad karpoms labai dažnai priskiriamos įvairios mitinės ir mitologinės prasmės. Jomis ir raganos neva užkrėtė, ir kaip prakeiksmas atėjo. Be to, sakoma, kad karpomis galima užsikrėsti. O užvis keisčiausias yra jų gydymas. Pagal senovinius liaudies receptus, karpas gydyti reikia ir keisčiausiais užpilais (pavyzdžiui, gyvačių arba rupūžių), ir šlapimu, ir prideginimu. Tačiau gydyti keistus odos darinius burtais, turbūt patys suprantate, yra pavojinga. Dabar jau labai dažnai visi kalbame, kad tiek iš atsiradusios karpos, tiek iš apgamo galiausiai gali išsivystyti ne kas kita, o odos vėžys. Todėl ir su karpomis reikia elgtis atsargiai, o tokie nepatikrinti gydymo būdai kaip liaudies medicinoje galėtų suveikti tik dėl placebo efekto.
Kas iš tiesų yra karpos ir ką su jomis daryti
Karpų priežastis – tai žmogaus papiloma virusas, kuriuo lengva užsikrėsti lytiniu keliu. Vyrai šį virusą platina, moterys užsikrečia, taip pat nešioja. Galima užsikrėsti ir kitų kontaktų metu per pažeistą odą. Šis virusas, panašiai kaip ir herpes, tūno žmogaus organizme visą gyvenimą, ir gali suaktyvėti, pasireikšti tik tam tikru metu. Dažniausiai tada, kai nusilpsta imunitetas, kaip ir visi virusai, taip ir ŽPV pasirodo ir ima rastis karpos.
Karpos gali atsirasti bet kur ant kūno, bet dažniausiai jos renkasi silpnas gleivines ir plonesnę odą tarp pirštų, lytinių organų srityje, gleivines. Karpos gali kilti kolonijomis, gali būti pavienės. Jos gali sukelti niežulį, netgi skausmą, ir apskritai estetinį diskomfortą.
Kai kurios karpos tiesiog pačios pranyksta, pasikeitus sąlygoms. Tarkime, jeigu jos atsirado ant pirštų dėl didelio prakaitavimo ir karščio, pakeitus klimatą, jos pranyksta. Jeigu jos atsiranda vartojant antibiotikus, tai vėliau atstačius imunitetą, jos gali tiesiog pačios pranyksta.
Kai karpos nepranyksta, jos sukietėja – tada gali nesitikėt, kad pačios pradings. Tokiais atvejais taikomas chirurginis karpu salinimas. Su šiuolaikine medicina galima pamatyti, kad karpu salinimas yra palyginti lengvas chirurginis darbas. Dažnai atliekamas itin greitai, neskausmingai, su lazeriu. Šalinimo procesas panašus kaip ir šalinant apgamus, prieš tai ištyrus ir įvertinus, ar šis odos darinys tikrai nepiktybinis.
Leave a Reply